עץ מלא

עץ הוא אחד החומרים הכי בסיסיים ושימושיים במטבח, בין אם בחרתם בסגנון עיצוב מודרני שבו העץ המלא הוא משטח העבודה של אזור האי, ובין אם בחרתם במטבח כפרי שבו העץ המלא מאוד דומיננטי, גם באזור הארונות.
עץ מלא הוא אלמנט בסיסי ופופולארי בעיצוב מטבחים מכל הסגנונות. על השאלות מדוע, כמה ואיך ננסה להשיב במאמר זה.

מהו עץ מלא בהגדרתו?

עץ מלא בהגדרה, הוא משטח עבודה המיוצר מ-100% עץ, למשל עץ אורן, דובדבן, מהגוני, ארז ואדר. ב”עץ מלא” הכוונה לעץ טבעי, בדיוק כפי שהוא בטבע, בלי שעבר תהליכי עיבוד, הנדוס, טחינה, גריסה, הדבקה וכו’. העדפתם של רבים את העץ המלא הינה מוצדקת- ריהוט כזה יהא עמיד לאורך שנים, בפרט בהשוואה לחומרים אחרים כמו MDF, שבבית או סיבית. הוא אינו מתפורר (בדומה לאלה האחרונים), ושומר על סביבה ירוקה בכך שהוא אינו עובר שום עיבוד כימי, הוא אינו פולט חומרים רעילים והוא מתכלה.

כיצד ניתן לזהות עץ מלא?

רהיטים המיוצרים מעץ מלא יהיו כבדים יותר מרהיטים המיוצרים מחומרים ותרכובות אחרות.
ארונות, כסאות ושולחנות מעץ מלא שומרים על המראה הראשוני שלהם לאורך שנים אפוא, כך שגם תהליך הבלאי שלהם הוא איטי יותר ושונה- בעוד שרהיטים שאינם מעץ מלא מתקלפים בפינותיהם ויוצרים מראה שאינו אסתטי, רהיטים מעץ מלא שומרים על איכותם וכמעט שלא ניכר בלאי בפינות המשטח.
מעל לכל ראוי להתייחס למראה הטבעי של העץ המלא אשר משרה אווירה ביתית, חמה, אותנטית ונינוחה בכל חלל בו מונח פריט כזה.
רכשתי ריהוט העשוי עץ מלא. מה עליי לדעת? עץ מלא

בקעים

חיסרון שמוכרחים לדעת לפני ועם רכישת פריט מעץ מלא הוא שבעקבות חשיפה של המוצר לשינויי טמפרטורה- העץ המלא מתרחב ו/או מתכווץ. מתוך כך נוצרים מעין בקעים בפאות הרהיט. כדי למנוע מצב זה מוטב לוודא שהחורים, אליהם מוחדרים הברגים, הינם רחבים יותר מהברגים עצמם. כמו כן יש להימנע מהסעיף הבא…

חשיפה לאור שמש
מומלץ בחום שלא לחשוף כל פריט, כלי ריהוט או מוצר מעץ מלא לאור השמש ולאזורים הפולטים חום. הדבר עלול לפגום באיכות ובעמידות הפריט.

שילוב עץ מלא בסגנונות עיצוביים במטבח

עץ הוא אחד החומרים הכי שימושיים במטבחים, בין אם בחרתם בסגנון עיצוב מודרני ובין אם בחרתם במטבח כפרי, בו העץ המלא מאוד דומיננטי.
בקמילה מטבחים נעשה שימוש תכוף בריהוט מעץ מלא, כיוון שחומר זה הוא האיכותי והעמיד ביותר, בהשוואה לסוגי עץ אחרים כמו פורמייקה, סנדוויץ’ ומלמין. קמילה מטבחים מקפידה להשתמש בחומרים האיכותיים ביותר בשוק, כדי שאתם תוכלו ליהנות ממראה ופונקציונליות של המטבח בעוד עשור, כמו בעת ההתקנה שלו.

לעץ המלא יתרון בשני אספקטים כאמור:
הפן האסתטי. העץ המלא הוא מעין יצירה טבעית חד פעמית, ואין פלטה אחת שזהה לאחרת. עץ מלאלעץ המלא יש מראה טבעי, חם ואורגני. העץ המלא מעניק תחושה מאוד נעימה בבית, גם אם לא משתמשים בהרבה עץ מלא במטבח, מספיקות כמה נגיעות כדי להכניס את האופי החם שלו למטבח מודרני או מטבח הייטקיסטי.
בצד הפרקטי כאמור מדובר בחומר גלם חזק שאינו נשרט בקלות ויודע לעמוד בנזקי הזמן, האוויר, הלחות והרטיבות שנוצרים בסביבת המטבח.

אנו, בקמילה מטבחים, רכשנו ניסיון עשיר בעיצוב וייצור עץ מלא. אנחנו עובדים עם חומרי הגלם הטובים ביותר בתחום ומבצעים עבודות צביעה מיוחדות שיתאימו לחזון העיצובי והתכנוני שלכם. עץ מלא הוא חומר גלם נהדר במטבח, והוא משתלב מצויין בקשת רחבה של סגנונות כמו מטבח מודרני ומטבח כפרי. בסיכומו של דבר, אנחנו ממליצים לבחור בעץ מלא לעיצוב המטבח, כדי שהמטבח שלכם יהיה יפה וישמור על כך לאורך שנים ארוכות.

רוצים לשמוע עוד? השאירו הודעתכם ונשוב בהקדם

אנחנו כאן בשבילכם,

אנו בקמילה מתגאים בשירות הלקוחות שלנו ועומדים לרשות לקוחותינו בכל מענה ושאלה, מוזמנים ליצור עמנו קשר

סיבת הפנייה:

זמינים גם בוואטסאפ

בואו נקבע פגישה!

נשמח לשמוע את העדפותיך ולתכנן עבורך את המטבח המושלם. מלאו פרטים או התקשרו 074-7015200

בואו לבקר אותנו

סניף אור יהודה
רחוב יוני נתניהו 5
סניף נתניה
רחוב המלאכה 22, א.ת
סניף טבריה
רחוב הגליל 54
סניף בני ברק
רחוב הלח"י 17
סניף מעלה אדומים
מרכז די סיטי החדש
שדרות המייסדים 15
המפעל
המפעל
קיבוץ קבוצת שילר רחובות