האלמנטים שמאפיינים מטבחי יוקרה מעוצבים

כמה פעמים חלמתם לעצב מטבח יוקרה, כזה שמסתכלים עליו והנשימה נעצרת לכמה רגעים, שכולם שואלים ״אצל מי עשיתם?״. תכל׳ס, כולם רוצים מטבח שכיף להיות בו ובעיקר לרדד את הבצק בנוחות על השיש ולאחסן בנוחות את כל כלי המטבח. אז כן יש כמה אלמנטים שמאפיינים מטבחי יוקרה. מהם? הכל כאן בכתבה.

תהליך עיצוב מטבח אינו דומה לשום חלל אחר, הרי מדובר על חלל משמעותי המכיל מגוון אלמנטים כמו אחסון, משטחי עבודה, פינת ישיבה, מוצרי חשמל, תאורה ועוד. עלינו לוודא שכלל האלמנטים הללו חוברים יחד בסינרגיה מושלמת ויוצרים את המראה שאנחנו אוהבים, מבלי לפגוע כמובן בפונקציונאליות. רגע לפני שמתכננים מטבח, חשוב להכיר את האלמנטים שמאפיינים מטבחי יוקרה.

חומרי גלם באיכות גבוהה

במטבחי יוקרה יהיו חומרי גלם איכותיים כמו משטחי עבודה העשויים מחומרים איכותיים ברמה גבוהה כמו שיש גרניט, קוורץ או משטחי אבן יוקרתיים אחרים. גם מבחינת ארונות מטבח, חשוב שהם יכילו עץ איכותי, גימורים עדינים ועדיפות לארונות חלקים לגמרי – קו אפס שמסתיר הכל – גם את המקרר. מבחינת ריצוף, מטבחי יוקרה יכילו חומרי ריצוף יוקרתיים כמו עץ, אבן טבעית או אריחים ייחודיים.

מכשירי חשמל מעוצבים באיכות הטובה ביותר

מכשירי חשמל בולטים מאוד בחלל המטבח, ולכן חשוב שבמטבחי יוקרה ישולבו מכשירים של מותגים ידועים וכמובן ברמת עיצוב גבוהה המתאימה לשפה העיצובית של חלל המטבח כמו תנור, כיריים, מקרר, מכונת קפה, מקרר יינות ועוד. ההמלצה היא לשלב טכנולוגיות חכמות למכשירי חשמל, המאפשרות ניטור ושליטה מרחוק.

עיצוב אישי עם חותם איכות

מטבחי יוקרה יכללו אלמנטים מעוצבים בהתאמה אישית, המותאמים להעדפות ולצרכים הספציפיים של בעלי הבית. ניכר יהיה שהמעצב ביצע חשיבה לפרטי פרטים מבחינת נוחות ופונקציונאליות, תוך שילוב של מאפיינים ייחודיים ובלעדיים, כמו אי במטבח בעיצוב אישי, פתרונות אחסון מיוחדים, גופי תאורה ייחודיים, מדפים עם טאצ׳ אומנותי ועוד.

אלמנטים חכמים

במטבחי יוקרה לא ניתן לפספס את תשומת הלב לפרטים הקטנים ושילוב של אומנות עם דיוק בנגרות, בגימורים ובביצוע הכולל. בנוסף, מטבחי יוקרה יכילו אלמנטים דקורטיביים, ופרטים המוסיפים תחכום ייחודי כמו טלוויזיה שיוצאת מהאי במטבח, קרש חיתוך נשלף, מדפים נשלפים ועוד.

שילוב תאורה עם אמירה ייחודית

גופי תאורה מעוצבים הם מאסט במטבח יוקרתי והם חייבים להיות מיוחדים ומתאימים לשפה העיצובית של החלל לדוגמה תאורה נופלת על האי, שילוב נורות לד בארונות מטבח, תאורה מרכזית גדולה ומרשימה וגופי תאורה שהם יצירת אומנות. בנוסף, חשוב מאוד לייצר תוכניות תאורה הכוללות תאורת סביבה, והדגשה של חללים מסוימים.

קו עיצוב אסתטי

מטבחי יוקרה מאופיינים בעיצוב מודרני ומינימליסטי עם קווים נקיים, משטחים חלקים ומתמקדים בפשטות. לדוגמה שילוב של מכשירי חשמל בארונות למראה חלק ומלוטש כמו מקרר אינטגרלי, מדיח אינטגרלי וכך הלאה. קווי הארונות יהיו אחידים ויראו כמעיין חיפוי קיר, רק שבלחיצה קלה יפתח ארון או מגירה.

פתרונות אחסון יעילים

אין ספק שפתרונות אחסון הם הלב של המטבח, ולכן במטבחים יוקרתיים פתרונות האחסון יהיו מעוצבים ומאורגנים היטב, כדוגמת מדפים נשלפים, תוספות מגירות מותאמות אישית ואחסון נסתר למראה נטול עומס. בנוסף הוא יכלול גם מערכות ארגון מיוחדות למזווה, מדפי תבלינים ואחסון כלים.

פונקציונאליות בלתי מתפשרת

מטבחים יוקרתיים יהיו מאופיינים בפינות ישיבה נוחות ומסוגננות, כמו כסאות בר בהתאמה אישית או כסאות אוכל מעוצבים. גם הפריסה שלהם תהיה פונקציונלית ותהיה בהתאם לנוחות של דיירי הבית.