התאמת צבעים במטבח

המטבח – אותו מתחם שבמשך שנים רבות לא זכה ליותר מדי תשומת לב עיצובית ונחשב לממלכה הבלתי מעורערת של עקרות הבית, שלא דורשת הרבה אסתטיקה, אלא יותר מרחב לרקיחה ובישול – הפך כבר מזמן לנחלתם של שני המגדרים ובמקביל קיבל סוף סוף את היחס לו הוא ראוי – כמרכז הבית.

מגמות בעיצוב מטבחים

חלק מהמגמה העיצובית הממרכזת את המטבח, על כל חלקיו, משלבת מזרח ומערב ולוקחת בחשבון תורות מזרחיות בתכנון החלל, משטחי העבודה, מיקומם של כל המכשירים, הארונות ואזורי העבודה וכמובן הצבעים. למעשה, עקרונות רבים המיושמים מאז ומתמיד בעיצוב מטבחים (כמו חלל מאוורר היטב ומואר) הם חלק בלתי נפרד מעקרונות הפנג שואי וזאת מבלי שיהיה קשר קודם בין השניים.

חלל הבית והמטבח
הסינים יקראו לזה אנרגיות, אנחנו נקרא לזה מצב רוח, אבל בשורה התחתונה – הצבעים במטבח חייבים לתת לנו הרגשה חיובית וטובה, כדי שלא נקדיח את התבשיל ולא רק כמשחק מלים. שלא לדבר על מטבח שבו ממוקמת גם פינת האוכל בה סועדים בני המשפחה, מטבח וסלון המחוברים ביניהם בחלל פתוח או מטבח שבו מעבירים סדנאות בישול.

טיפים לעיצוב מטבחים
בגלל סיבות אלה ועוד רבות נוספות, יש להקדיש שימת לב מירבית לעיצוב המטבח ולבחירת הצבעים, להתייעץ עם אנשי מקצוע ולא להתעלם מתחושות הלב (והעין) וגם כמה טיפים מהתחום לא יזיקו, כמו ההמלצה שלא למקם את הכיריים והכיור בסמיכות. שוב, לפי הפנג שואי האנרגיה של האחד מבטלת את השני ולפי כל קונספקט עיצובי התוצאה תעמיס על העין ומבחינה פרקטית מדובר פשוט במיקום לא נוח של שני אזורי עבודה שונים ונפרדים.

מכשור אביזרים במטבחים

לפני שבוחרים את הצבעים למטבח, יש להמתין לסיום השיפוצים בבית (אם מתקיימים בחדרים נוספים ובעיקר בסלון) וכן להקפיד על שילוב ובחירה של מכשירים ורהיטים שלא בהכרח נמצאים בראש הרשימה כשחושבים על המטבח, כמו מערכות מיזוג אוויר, ששום מטבח בישראל לא ישרוד בלעדיהן. אם בבית יש מיזוג מיני מרכזי, אז מה טוב, אבל אם ישנם מזגנים עיליים בחדרים, או אז אפשר לנצל את הקולקציות החדשות והצבעוניות ולבחור אפילו מזגן שמתאים לצבעי המטבח.

צבעוניות במטבח

כמו שצבעי פסטל הם הצבעים האידיאלים לעיצוב כך הצבעים המומלצים במטבח הם צבעים רגועים ושמחים (או במלים אחרות, שחור זה מודרני ומעניין, אבל לא תמיד במטבח). לשיטת הסינים, הצבע הכתום, למשל, משרה שמחה ותורם לתקשורת טובה סביב שולחן האוכל. צבעים נקיים ובהירים בגוונים של לבן, חום בהיר ואפילו אפור, משרים אווירה רגועה, אבל אפשר ורצוי להצהיל אותם עם פריטים צבעוניים בגוונים של ירוק – רק בהיר, בשום אופן לא כהה, כתום וצבע פופולרי בפנג שואי בהתייחס למטבחים – צהוב.

צבעים חמים מתאימים למטבח
מעבר להרמוניה שצריכה לשרור בשילובי הצבעים, מומלץ בכלל לעשות שימוש נרחב בצבעים חמים באזור המטבח (צבעי יאנג) הנחשבים למעוררים וממריצים, אבל להימנע ממשטחים גדולים שלמים ודומיננטיים באותו הצבע, כמו קירות, שולחנות ושיש.

רוצים לשמוע עוד? השאירו הודעתכם ונשוב בהקדם

אנחנו כאן בשבילכם,

אנו בקמילה מתגאים בשירות הלקוחות שלנו ועומדים לרשות לקוחותינו בכל מענה ושאלה, מוזמנים ליצור עמנו קשר

סיבת הפנייה:

זמינים גם בוואטסאפ

בואו נקבע פגישה!

נשמח לשמוע את העדפותיך ולתכנן עבורך את המטבח המושלם. מלאו פרטים או התקשרו 074-7015200

בואו לבקר אותנו

סניף אור יהודה
רחוב יוני נתניהו 5
סניף נתניה
רחוב המלאכה 22, א.ת
סניף טבריה
רחוב הגליל 54
סניף בני ברק
רחוב הלח"י 17
סניף מעלה אדומים
מרכז די סיטי החדש
שדרות המייסדים 15
המפעל
המפעל
קיבוץ קבוצת שילר רחובות