מטבחים לבתי אבות

בתי אבות היום הם בהחלט לא מה שהיו פעם. אם בעבר צמד המילים הללו העלה מול עינינו מחזות אימים של אנשים מבוגרים ועייפים, שהטיפול בהם לוקה בחסר, אז כיום מדובר על מקומות אליהם רובנו נשמח להגיע ביום מין הימים. מה יצר את השינוי? האווירה המדהימה והנוחות שהבתים הללו מספקים לדיירים. נוחות זו באה לידי ביטוי בכל תחומי החיים, וכאן אנו רוצים לדבר על החדר החשוב ביותר למרבית המבוגרים – המטבח.

חשיבותו של המטבח לבני הגיל השלישי
הסבתות והסבים שלנו לא מכירים את השניצלים הקפואים ואת אבקות המרק – הם מורגלים לאוכל ביתי, מבושל, טעים וטרי מדי יום. המנות הטעימות הללו זה הטעם האהוב כל כך על הילדים והנכדים, וכשאלו מגיעים לביקור הם בהחלט שמחים ליהנות מהפינוקים של סבתא. להרגל הבריא והמשפחתי הזה יש להוסיף גם את הטרנד החדש, שקורא לנו לחזור למטבח. כיום ישנם שלל אביזרים ומוצרים שהופכים את הבישול לנגיש יותר לכולם. מעבר לזאת, תוכניות הבישול שהולכות ומתרבות, פופולאריות סדנאות האוכל והדגשת חשיבותם של המוצרים הגולמיים מוכיחים את מרכזיותו של המטבח בחיים המודרניים. בגיל השלישי יש גם את הזמן הדרוש לצורך הכנת מטעמים מיוחדים, ולכן אין שום סיבה שלא לנצל את הזמן הזה לטובת הבישול.

מקומו של הבישול בבתי אבות
מרבית בתי האבות מעמידים לרשות הדיירים שירותי הסעדה איכותיים, כאשר המטבחים במקומות הללו מנוהלים על ידי שפים מעולים. עם זאת, קשה לאנשים לוותר על המטבח שלהם בקלות, וגם בדירות רבות בבתי אבות יש מטבח למרות קיומו של חדר האוכל, וכתוספת אליו. המטבחים הללו מאפשרים לדיירים להמשיך ולהכין את האוכל אליו הם רגילים, ולפנק את הילדים והנכדים שלהם.

מעצבים את המטבח המושלם לבני הגיל השלישי
למרות הכול, חשוב לזכור שמטבח הוא מקום מסוכן, והוא מסוכן אף יותר לאנשים מבוגרים. מסיבה זו חשוב לתכנן מטבחים לאנשים מבוגרים בצורה ארגונומית נכונה. יש להרחיק את מכשירי החשמל הרבים בחדר הזה מקווי המים, יש למצוא מקום נוח לסכינים, ולהשתמש בסכינים פחות חדים, חשוב שהמטבח לא יהיה צר מדי כדי למנוע פגיעות מיותרות, גם אם המשמעות היא פחות ארונות. כל פגיעה עלולה להיות קטלנית במיוחד בגיל הזהב . בעוד שהצעירים יכולים לוותר על שכלולים שונים, אלו יכולים להיות שימושיים מאוד במטבחים של אנשים מבוגרים. כך למשל, קרוסלות בארונות פינתיים יאפשרו גישה נוחה יותר לסירים. העדפה של מגירות על פני ארונות תחסוך את הצורך להתכופף בחיפושים אחרי השקית שנמצאת בצד האחורי של הארון. גם מגירות בפתיחה שקטה יקלו על העצבים. כל המתקנים צריכים להיות בגובה נוח, זאת במטרה למנוע תנועות מיותרות ומסוכנות, כגון טיפוס על כיסאות. תנור המותקן גבוה מדי עלול לגרום לכוויות, וקומקום שנמצא בסביבה רטובה יגרום לקצר חשמלי. כשמעצבים מטבח לבני הגיל השלישי צריך לחשוב בצורה מעמיקה ומקיפה יותר מאשר בכל מקרה אחר. יש לעצב מטבח נוח, נעים, אך מעבר לכל בטיחותי, זאת כדי שיאפשר לבעליו ליהנות מתהליך הכנת האוכל מבלי להיפגע.

רוצים לשמוע עוד? השאירו הודעתכם ונשוב בהקדם

אנחנו כאן בשבילכם,

אנו בקמילה מתגאים בשירות הלקוחות שלנו ועומדים לרשות לקוחותינו בכל מענה ושאלה, מוזמנים ליצור עמנו קשר

זמינים גם בוואטסאפ

בואו נקבע פגישה!

נשמח לשמוע את העדפותיך ולתכנן עבורך את המטבח המושלם

מלאו פרטים או התקשרו 0747015200

בואו לבקר אותנו

סניף אור יהודה
רחוב יוני נתניהו 5
סניף נתניה
רחוב המלאכה 22, אזה'ת
סניף טבריה
רחוב הגליל 54
סניף בני ברק
רחוב הלח"י 17
סניף מעלה אדומים
מרכז די סיטי החדש שדרות המייסדים 15
המפעל
המפעל
קיבוץ קבוצת שילר רחובות